Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Polohovací a zdvihací systémy

Vloženo: 26.04.2021

Ergonomie pracoviště je rezonující téma, kterému věnují pozornost nejen velké podniky. Nároky na výkonnost se zvyšují a nutnost efektivního využití pracovní doby jde ruku v ruce s optimalizací opakujících se pracovních úkonů, obzvláště s přihlédnutím k možným zdravotním následkům (onemocnění pohybového aparátu obecně, nejčastěji pak nemoci zad a záněty karpálních tunelů). Cílem zavedení ergonomických změn je nejen usnadnit manipulaci či montáž zaměstnancům, ale zároveň zamezit výskytu nemocí z povolání.

Jedním z řešení jsou výškově nastavitelné systémy. Své využití mají nejen v kanceláři, ale také ve výrobním podniku, například ve vícesměnných provozech, kde se na pracovišti střídají operátoři s rozdílnými tělesnými proporcemi. Tyto systémy umožní přizpůsobit výšku pracovní plochy dle potřeby zaměstnance nebo uložit požadovanou polohu do paměti aplikovaného zařízení. Jednoduchým elektrickým ovládáním pak lze výškové nastavení kdykoli změnit do vhodné úrovně i během pracovní doby. V některých provozech je navíc záměrem zaměstnavatele střídání pracovníků na různých stanovištích z důvodu narušení monotónnosti pracovních úkonů během osmihodinové pracovní doby. 

Podívejte se na konkrétní možnosti výškově stavitelných systémů, které firma Enprag nabízí. 

Ergonomie v kanceláři

         1. Elektricky nastavitelné podstavce stolů

Elektricky stavitelné rámy stolů jsou vybaveny různými typy zvedacích sloupů a ovládacími prvky. Výškově nastavitelný a ergonomický stůl lze vytvořit dle konkrétní potřeby, včetně možnosti výběru barvy. Podstavec stolu je dodáván s děleným příčným nosníkem, který je variabilní a lze jej upravit na různé velikosti.48573.jpg (34 KB)

Ergonomie ve výrobě

      1. Elektrický polohovací systém

Elektromechanické zvedací systémy nabízejí nepřetržité, plně elektrické, prostorově úsporné výškové nastavení pro těžké náklady. Díky tomu lze dosáhnout flexibilního přizpůsobení průmyslových systémů, pracovních stolů a dopravních pásů. Pro konstrukce s nižší zátěží lze využít ocelové trubky Logiform, pro robustnější sestavy je vhodnější použití hliníkových profilů

Dostupná jsou také standardizovaná řešení od výrobce Polak a řešení v provedení ESD od výrobce Viking
51875.jpg (55 KB)

     2. Ručně polohovací systém

Tento systém nastavení výšky je složen z válců a čerpadla poháněného ruční klikou nebo elektromotorem. Jednotka žene olej z čerpadla do válců nebo z válců zpět do čerpadla. Válce se tak vysouvají nebo zasouvají v rámci nastaveného rozsahu zdvihu. Stoly jsou dostupné jako standardní řešení nebo také jako řešení v ESD provedení.

51441.jpg (47 KB)

   
 3. Plně mechanicky polohovací systém

Jednoduchým řešením úpravy výšky pracovní plochy dle konkrétní potřeby zákazníka jsou mechanicky výškově stavitelné nohy Polak. Dostupné jsou také kompletní stoly ve standardním provedení či v provedení ESD od výrobců Polak a Viking.
13998.jpg (39 KB)

     4. Zdvižné pracovní plošiny

Pro snadnější manipulaci s převáženým materiálem lze využít ergonomicky zkonstruovanou zdvižnou nůžkovou plošinu vybavenou nožním hydraulickým čerpadlem pro zdvih plošiny, která snižuje námahu vykládanou pro zdvih, přepravu, umísťování, sestavování, stohování a nabírání břemen. Snadno ovladatelné brzdy zajišťují nehybnost plošiny při nakládání a vykládání břemen, zatímco ventil zajišťuje přesné spouštění plošiny.
15485.jpg (151 KB)

Proč s námi spolupracovat

KOMPLEXNOST

Navrhujeme a dodáváme KOMPLETNÍ řešení. Pokryjeme váš projekt od návrhu až po implementaci. Nabízíme produktové řady vyvinuté k zeštíhlení a optimalizaci pracovišť. Doprava, montáž, záruční i pozáruční servis.

Specialisté v týmu

Proškolený personál a letité zkušenosti jsou zárukou kvalitně odvedené zakázky. Zodpovíme každý váš dotaz, vše vysvětlíme a doporučíme nejlepší řešení. Vyhotovíme vizualizaci, vybavíme vás potřebnými materiály.

 

SHOWROOM na 300 m²

Kromě bohaté nabídky Lean produktů vás zveme shlédnout také široký sortiment kovového nábytku. V příjemném prostředí naší vzorkovny se můžete během konzultace osvěžit kávou, čajem či jen minerální vodou.

LEAN PORADENSTVÍ

U nás máte možnost realizovat vaše plány a projekty ve spolupráci s odborníky a nechat se inspirovat. Navštivte náš showroom, budete překvapeni nekonečnými možnostmi a variabilitou našich výrobků.

+420 234 002 316 | info@stihlavyroba.eu