Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Reference: Vileda

Vloženo: 04.11.2021

„Ze 40 vozíků jsme chtěli zvýšit výrobu na 70. Nakonec jich za směnu zvládneme 115.”

Je dost možné, že jste se už v životě setkali s kbelíkem a mopem, který se vyráběl na naší lince. Pro společnost Vileda jsme totiž připravovali vylepšení výrobního procesu za pomoci štíhlé výroby. Šetříme nejen cenný (a drahý) čas, ale i nohy zaměstnanců. Nachodí totiž zlomek toho, co předtím.

Původně byla linka řešena 2 stoly proti sobě, kolem kterých se všechno odehrávalo. Dva operátoři montovali základny, třetí dobaloval zbylé kusy a čtvrtý připravoval sáčky. Dohromady pak finální kusy dávali do krabic. Neustále si museli chodit pro díly, protože z podstaty toho, že stáli kolem jednoho stolu, nemohli mít nic u sebe. A na kompletaci je potřeba materiál ze 40 různých boxů.

„Úplně jsme zrušili chození pro materiál, to bylo zbytečné. A na konci směny, nebo v noci, naskladníme na další den” říká procesní inženýr Jakub Kráčmar. „Původní stav byl jeden centrální stůl, kolem kterého se pohybovali lidé. To jsme změnili. Dnes stojí všichni zaměstnanci na místě a hýbe se vše kolem nich,“ dodává Kráčmar.

Cílem zavedení štíhlé výroby bylo snížit čas u všech úkonů, které pracovníci provádějí. Jen díky tomu je možné zkrátit výrazně celkovou výrobu. Ve Viledě si zapsali všechny časy jednotlivých operací a díky tomu zjistili, že například u jednoho konkrétního sloupku se dokázali po zavedení štíhlé výroby dostat z 450 sekund na 300. A přesně tyhle vteřiny pak na konci směny dělají palety navíc. 

Enprag_Vileda (10 of 23) (2).jpg (1.69 MB)

„Výsledky jsme prezentovali na centrále v Německu a všichni byli nadšení. Ze štíhlé výroby v některých částech procesu uděláme dokonce korporátní standard."

Se zavedením tohoto přístupu přišel ve firmě nový vedoucí výroby, který s řešením pracoval už dříve. S ostatními kolegy sepsali pracovní proces a všechny vstupní materiály, se kterými se bude na lince pracovat. Tým Enprag se pak dojel na místo podívat a s naším projektantem navrhl nejlepší řešení. To se pak s lehkou úpravou realizovalo. 

„Chtěli jsme si být jistí, že investice má cenu, proto jsme si udělali test. Postavili jsme si pět stolů za sebou, v podstatě model nové linky v reálném měřítku a zkoušeli jsme, za jak dlouho jsme schopni vozík sestavit. 

Už na 15 kusech jsme zjistili, že jsme schopni bez větší praxe se dostat na rychlejší čas, než máme teď. A počítali s tím, že operátorky, které s tím mají zkušenost, se dostanou ještě na rychlejší čas než my."

Ze 4 lidí a 40 výrobků za směnu se ve Viledě dostali na 3 operátory a 115 výrobků. Navíc si chválí i to, jak snadno můžou linku dostavovat a upravovat. Štíhlá výroba se totiž přesně přizpůsobí vaší práci. 

Proč s námi spolupracovat

KOMPLEXNOST

Navrhujeme a dodáváme KOMPLETNÍ řešení. Pokryjeme váš projekt od návrhu až po implementaci. Nabízíme produktové řady vyvinuté k zeštíhlení a optimalizaci pracovišť. Doprava, montáž, záruční i pozáruční servis.

Specialisté v týmu

Proškolený personál a letité zkušenosti jsou zárukou kvalitně odvedené zakázky. Zodpovíme každý váš dotaz, vše vysvětlíme a doporučíme nejlepší řešení. Vyhotovíme vizualizaci, vybavíme vás potřebnými materiály.

 

SHOWROOM na 300 m²

Kromě bohaté nabídky Lean produktů vás zveme shlédnout také široký sortiment kovového nábytku. V příjemném prostředí naší vzorkovny se můžete během konzultace osvěžit kávou, čajem či jen minerální vodou.

LEAN PORADENSTVÍ

U nás máte možnost realizovat vaše plány a projekty ve spolupráci s odborníky a nechat se inspirovat. Navštivte náš showroom, budete překvapeni nekonečnými možnostmi a variabilitou našich výrobků.

+420 234 002 316 | info@stihlavyroba.eu