Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Metoda DMAIC

DMAIC

Metoda DMAIC je integrální součástí metody Six Sigma, je určena pro úspěšné řízení procesu vedoucího k neustálému zlepšování. Jedná se o zdokonalený PDCA cyklus

Metoda je definována pěti fázemi pro úspěšné zavedení změny vedoucí ke zlepšování: 

dmaic.png (125 KB)

Definovat: První fáze zahrnující definování cílů, získávání informací a popis stavu, kterého má být dosaženo. Je definován tým pracovníků. Součástí definice není způsob, jakým má být cíle dosaženo, je ale definován cíl samotný.

Měřit: Doložení postupných kroků vedoucích k vytyčenému cíli je klíčovým faktorem. Postupné plnění cíle je možné doložit dle předem definovaného měření a měrných ukazatelů. Fáze měření má za cíl sběr a vyhodnocení dat o aktuální situaci (výskyt vad, zaznamenávání vstupů a výstupů).

Analyzovat:  Informace zjištěné v předchozím kroku je nutné analyzovat a vyhodnotit potenciál pro zlepšení. Cílem je zjistit kritické faktory, které mají zásadní vliv na výskyt defektů.  

Zlepšovat: Odstranění skutečné příčiny způsobující výskyt vad, stanovení nových procesů a optimalizace procesů stávajících s cílem optimalizace vstupních nákladů a zvýšení zákaznické spokojenosti.

Řídit: Pokud je správně vyhodnocena příčina problému, procesy jsou úspěšně nastaveny a bylo dosaženo zlepšení, výsledný změny je nutné implementovat a standardizovat. Součástí finální fáze je sledování dosažených výsledků v určitém období a zajištění trvalého udržení nového stavu. 

Proč s námi spolupracovat

KOMPLEXNOST

Navrhujeme a dodáváme KOMPLETNÍ řešení. Pokryjeme váš projekt od návrhu až po implementaci. Nabízíme produktové řady vyvinuté k zeštíhlení a optimalizaci pracovišť. Doprava, montáž, záruční i pozáruční servis.

Specialisté v týmu

Proškolený personál a letité zkušenosti jsou zárukou kvalitně odvedené zakázky. Zodpovíme každý váš dotaz, vše vysvětlíme a doporučíme nejlepší řešení. Vyhotovíme vizualizaci, vybavíme vás potřebnými materiály.

 

SHOWROOM na 300 m²

Kromě bohaté nabídky Lean produktů vás zveme shlédnout také široký sortiment kovového nábytku. V příjemném prostředí naší vzorkovny se můžete během konzultace osvěžit kávou, čajem či jen minerální vodou.

LEAN PORADENSTVÍ

U nás máte možnost realizovat vaše plány a projekty ve spolupráci s odborníky a nechat se inspirovat. Navštivte náš showroom, budete překvapeni nekonečnými možnostmi a variabilitou našich výrobků.

+420 234 002 316 | info@stihlavyroba.eu