Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pick to Light

Digitální komponenty Pick to Light jsou vyvinuty za účelem zjednodušení a zefektivnění skladových, distribučních a výrobních procesů. Své využití nachází zejména v automobilovém průmyslu a v dalších odvětvích, do jejichž běžných procesů patří zásobování dílčími dodávkami.

Výrobcem komponentů je španělská společnost Pick to Light Systems, která byla v roce 2002 založena jako jediný evropský zástupce japonské skupiny AIOI Systems zaměřující se na digitalizaci a zjednodušení logistických a distribučních procesů. Skupina AIOI Systems, která byla založena v roce 1984 v Tokiu, je v současnosti lídrem na asijském trhu v oblasti průmyslové světelné signalizace. Její digitální komponenty jsou využívány ve společnostech ve více než 30 zemích světa.

Pro co je systém Pick to Light určen?

Digitální bezpapírová metoda umožňuje pomocí světelné signalizace efektivní a přesné vychystávání objednávek a třídění produktů v logistických skladech. Díky přímému napojení světelných komponentů na systém skladových zásob dochází k přesnému naskladnění či vyskladnění v reálném čase. Systém je často využíván také v prostředí e-commerce, v němž je klíčovým faktorem preciznost a rychlost pohybu zboží.

 

Příklad ze sektoru e-commerce:

 Případová studie Brico Prive (eshop s vybavením do domu, zahrady a dílny): 

Případová studie EBOCA (dodavatel automatů na občerstvení, jídlo a pití):

 

Systém má také kontrolní úlohu při výrobních procesu na montážních linkách. Po načtení čárového kódu, který se vztahuje k určitému výrobnímu procesu, indikují světelné komponenty postupně jednotlivé výrobní kroky. Operátor je prováděn výrobním procesem tak, aby precizně dodržel všechny výrobní kroky. Díky návaznosti světelných komponentů na skladový systém dojde při použití určeného počtu součástek k jejich automatickému vyskladnění.

 

Pick to Light je oblíbeným nástrojem zejména v automobilovém průmyslu. Své využití nachází zejména při vychystávání, které vyžaduje vysokou rychlost a přesnost.

Komponenty jsou také využívány na dílčích výrobních a montážních linkách. Díky světelné vizuální indikaci je operátor intuitivně proveden každým výrobním krokem. Flexibilita systému zároveň umožňuje přizpůsobení nastavení komponentů, kdykoliv dojde ke změně ve výrobním procesu.

 

Jaké jsou výhody systému Pick to Light?

Využití komponentů Pick to Light má pozitivní vliv na zvýšení efektivity a produktivity. Digitalizace a konektivita skladového a výrobního prostředí umožňuje zaměstnancům pracovat, aniž by bylo nutné zaznamenávat skladové pohyby na papír či do počítače. Díky automatické komunikaci světelných komponentů se systémem zásob probíhá naskladňování a vyskladňování automaticky v reálném čase.  

Systém napomáhá ke zvýšení kontroly nad skladovými zásobami, snížení chybovosti a snížení nákladů na pracovní sílu. 

Výhody:

  • rychlá a jednoduchá instalace
  • možnost rychlého rozšíření o další komponenty, jednoduchá výměna komponentů i při plném provozu
  • několik řad modelů pro různé účely
  • LED dioda svítící v několika barvách umožňuje snadnou indikaci v procesech, jejichž součástí je více operátorů či více objednávek
  • teplotní limit pracovního prostředí: -30° / + 50°
  • jednoduchá integrace s existujícím firemním softwarem
  • bez nutnosti zakoupení softwarové licence
  • mnoho komunikačních rozhraní – v nabídce jsou také bezdrátové moduly

Brožury PICK TO LIGHT ke stažení

Proč s námi spolupracovat

KOMPLEXNOST

Navrhujeme a dodáváme KOMPLETNÍ řešení. Pokryjeme váš projekt od návrhu až po implementaci. Nabízíme produktové řady vyvinuté k zeštíhlení a optimalizaci pracovišť. Doprava, montáž, záruční i pozáruční servis.

Specialisté v týmu

Proškolený personál a letité zkušenosti jsou zárukou kvalitně odvedené zakázky. Zodpovíme každý váš dotaz, vše vysvětlíme a doporučíme nejlepší řešení. Vyhotovíme vizualizaci, vybavíme vás potřebnými materiály.

 

SHOWROOM na 300 m²

Kromě bohaté nabídky Lean produktů vás zveme shlédnout také široký sortiment kovového nábytku. V příjemném prostředí naší vzorkovny se můžete během konzultace osvěžit kávou, čajem či jen minerální vodou.

LEAN PORADENSTVÍ

U nás máte možnost realizovat vaše plány a projekty ve spolupráci s odborníky a nechat se inspirovat. Navštivte náš showroom, budete překvapeni nekonečnými možnostmi a variabilitou našich výrobků.

+420 234 002 316 | info@stihlavyroba.eu