Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Co je Štíhlá výroba?

Štíhlá výroba ušetří náklady, zvýší konkurenceschopnost

Kolik by vaše firma ušetřila během jednoho roku, pokud by měl každý váš zaměstnanec denně 10 minut navíc? Úspora času, produktivita a schopnost odbavovat zakázky rychle a kvalitně patří mezi faktory, které rozhodují o celkové ziskovosti firmy a návratnosti investic. Právě pro tyto důvody se stále více firem rozhodlo k zavedení principů štíhlé výroby.

Lean Manufacturing - žádné plýtvání zdroji

Co znamená štíhlá výroba neboli Lean manufacturing? Jde v podstatě o zvýšení výkonnosti firmy prostřednictvím zlepšení nebo chcete-li optimalizace pracovních podmínek. I když to zní složitě, nejedná se o nic jiného než o přizpůsobení pracoviště k hladkému chodu tak, aby žádný zaměstnanec nemusel nic hledat, zdlouhavě přemýšlet o dalším postupu nebo třeba přenášet těžké věci na větší vzdálenosti. To všechno totiž zvyšuje nároky na čas každého pracovníka, a tím pádem i náklady firmy.

Ve zkratce se dá tedy říct, že štíhlá výroba znamená co největší zisk s co nejmenším množstvím zdrojů – lidských i materiálních. Navíc díky ergonomii "na míru" významně šetří zdraví pracovníků a snižuje nemocnost.

Ke štíhlé výrobě patří také „štíhlý“ nábytek

Co všechno je součástí pracoviště, které se řídí principy štíhlé výroby? Hladký provoz tu většinou zajišťuje celkové nebo částečné Lean řešení. Jeho součástí jsou nejrůznější regálové sestavy a pracovní nábytek sestavený např. z hliníkových profilů, trubkové systémy a válečkové tratě k posouvání součástek, balíků atd. Zkrátka jedná se o soustavu, která ušetří čas a přinese stabilní, flexibilní a standardizovanou výrobu.

Nábytek podle principů štíhlé výroby najde své uplatnění nejen v průmyslových výrobnách a dílnách, ale i v kancelářích, provozovnách, skladech (také těch e-shopových), archivech nebo lékařských ordinacích.

Hliníkové profily, trubkové systémy a válečkové tratě

Naše hliníkové profily a trubkový systém umožňují vytvořit v podstatě jakékoli regálové či jiné pracovní sestavy do výroben, dílen nebo třeba skladů. Takový systém nabízí hned trojí výhodu - optimalizaci výroby, lepší tok materiálu a vyšší produktivitu práce. Součástí těchto systémů mohou být také válečkové tratě, které sníží fyzickou námahu pracovníků a zajistí rychlejší nekomplikovanou práci bez stresu. V případě potřeby je také možné stávající systém kdykoliv a jakkoliv modifikovat, přitom bez výraznějších finančních nákladů.

Jak zavést štíhlou výrobu do své firmy?

Na rozdíl od mýtů, které kolem štíhlé výroby kolují, není třeba zavádět razantní změny v celé firmě naráz. Ano, štíhlou výrobu lze aplikovat plošně, stejně tak je ale možné promyslet, ve které části firmy se vyplatí začít a zavést štíhlou výrobu postupně. Pokud tedy zvažujete zavedení principů štíhlé výroby ve své firmě, začněte už dnes. Náš tým vám poskytne komplexní služby - od návrhu řešení a vizualizace až po montáž na místě.


 

PRINCIPY ŠTÍHLÉ VÝROBY, LEAN MANAGEMENT

Lean je soubor metod řízení, který je založen na několika základních principech. Primárně jde o snahu celé organizace trvale se zlepšovat ve všech oblastech, setrvat v nastavených změnách, zamezit zbytečnému plýtvání, zvýšit efektivitu a tím získat dlouhodobou a ekonomicky návratnou investici, kdy se primárně bere v potaz co nejlepší uspokojení potřeb zákazníka.

V souvislosti s Lean se obvykle používá pojem Lean Management. Jde o způsob myšlení, filozofii, napříč celou organizací, kterou musí přijmout všechny složky. Lean se často používá s různými přívlastky, podle toho na jakou oblast má být tato metodologie uplatněna.

  • Lean Manufacturinglean_management.jpg (422 KB)
  • Lean Administration
  • Lean Programming
  • Lean Six Sigma
  • Lean Audit
  • atd.

Jedním z nejznámějších přístupů je Lean Manufacturing, neboli Štíhlá Výroba. Je to metodologie zaměřená na odstranění všech druhů plýtvání z procesů výroby, čímž se procesy stávají rychlejšími, flexibilními a schopnými uspokojit požadavky zákazníků.


V oblasti Štíhlé výroby úzce spolupracujeme s těmito významnými výrobci:

  • maytec-logo.jpg (37 KB)   MayTec GmbH, německý výrobce a distributor hliníkových profilových systémů
  • Trubkový stavebnicový systém Logiform HBL INC., korejský výrobce a distributor trubkových systémů Trubkový systém LOGIFORM

 

Proč s námi spolupracovat

KOMPLEXNOST

Navrhujeme a dodáváme KOMPLETNÍ řešení. Pokryjeme váš projekt od návrhu až po implementaci. Nabízíme produktové řady vyvinuté k zeštíhlení a optimalizaci pracovišť. Doprava, montáž, záruční i pozáruční servis.

Specialisté v týmu

Proškolený personál a letité zkušenosti jsou zárukou kvalitně odvedené zakázky. Zodpovíme každý váš dotaz, vše vysvětlíme a doporučíme nejlepší řešení. Vyhotovíme vizualizaci, vybavíme vás potřebnými materiály.

 

SHOWROOM na 300 m²

Kromě bohaté nabídky Lean produktů vás zveme shlédnout také široký sortiment kovového nábytku. V příjemném prostředí naší vzorkovny se můžete během konzultace osvěžit kávou, čajem či jen minerální vodou.

LEAN PORADENSTVÍ

U nás máte možnost realizovat vaše plány a projekty ve spolupráci s odborníky a nechat se inspirovat. Navštivte náš showroom, budete překvapeni nekonečnými možnostmi a variabilitou našich výrobků.

+420 234 002 316 | info@stihlavyroba.eu